Těstárna

Vhodným doplněním řetězce zpracování obilí je i výroba těstovin. Vyrábíme běžné tržní druhy sušených vaječných těstovin a těstovin jako doplňkové krmivo pro psy. Těstoviny dodáváme jak ve spotřebitelském balení, tak i větším gastro balení.

Suroviny

Hlavní surovina na výrobu těstovin - pšeničná mouka hrubá - se vyrábí ve vlastním mlýně. Další surovinou je pitná voda, sušená vejce a přídatné látky.

Proces výroby

Suroviny jsou pečlivě zamíchány a postupují do tvarovacího těstárenského lisu, kde jsou protlačovány matricí. Za matricí jsou nože, které odřezávají protlačené těstoviny na příslušnou délku. Tvar těstovin je dán matricí, která je výměnná. Těstoviny na výstupu z lisu mají vysokou vlhkost, a proto se vysouší v předsušárně a následně v sušárně. Usušené těstoviny jsou buď ručně baleny do sáčků, nebo na balícím automatu do folie. Hotové sáčky jsou ukládány do kartonů a skladovány na paletách.

Naše firma může nabídnout zákazníkům kromě běžných přílohových a zavářkových těstovin také křehké, ručně balené nudle - od nejjemnějších hedvábných, přes sváteční a vlasové až po úzké a široké nudle. Převážná část výroby těchto druhů těstovin se neobejde bez podílu ruční práce, kdy pracovnice těstárny nudle rozprostírají na síta, která se vkládají do sušárny a po usušení jsou těstoviny ručně baleny do sáčků.